درک سریع و آسان باغبانی سبزیجات

0 Comments

اگر فضای باغی برای آن ندارید ، باغ سبزیجات کانتینر راهی عالی برای پرورش سبزیجات خود است. باغبانی با سبزیجات سبزیجات نیز مقدمه ای مفید برای باغبانی برای افراد مبتدی است. شما می توانید تقریباً هر سبزی را در ظروف پرورش دهید ، نه تنها از رشد گیاه خود لذت می برید ، بلکه باعث صرفه جویی در هزینه شما نیز می شود.

این امکان وجود دارد که بیشتر سبزیجات در یک ظرف مناسب پرورش داده شوند ، نکات اساسی وجود دارد که برای باغبانی سبزیجات کانتینر تضمین می کند محصول شما زنده مانده است. بیشتر سبزیجات حداقل به مدت شش ساعت در روز به آفتاب کامل نیاز دارند. بنابراین شما باید ظرف سبزیجات خود را در موقعیت گرم و آفتابی مناسب قرار دهید. با این اوصاف ، اگر در منطقه ای به خصوص گرم زندگی می کنید ، ممکن است لازم باشد در وسط روز مقداری سایه برای سبزیجات خود در نظر بگیرید ، در غیر این صورت ممکن است سوزانده و از بین بروند. به همین دلیل ظروف فلزی توصیه نمی شوند زیرا ریشه سبزیجات می پزند. گلدان های پلاستیکی یا سرامیک های پلاستیکی رنگ تیره همین مورد را دارند.

آبیاری محوطه باغ سبزیجات بسیار مهم است. سبزیجات شما در اوج فصل رشد به آب زیادی احتیاج دارند. هدف شما این است که خاک را مرطوب نگه دارید اما مرطوب نباشد. اگر مطمئن نیستید که سبزیجات شما به آب احتیاج دارند ، بهترین راه این است که انگشت خود را در انگشت تا بالای بند انگشت خود قرار دهید. اگر خاک احساس خشکی کرد ، آب اضافه کنید ، اگر احساس خیس کرد ، یک یا دو روز بگذارید و دوباره آزمایش کنید. افزودن زیاد آب یا جا ماندن گیاهان در آب باعث پوسیدگی ریشه ها و از بین رفتن گیاه می شود.

همچنین لازم است در مورد تأثیر گرما بر روی ظرف سبزیجات خود فکر کنید ، شما همچنین باید سرما را در نظر بگیرید. بسیاری از سبزیجات سرما ، به خصوص یخ گیاه بابا آدم زدگی را دوست ندارند. قرار دادن ظرف سبزیجات در جایی که بتوان آن را به داخل خانه آورد یا از سرما محافظت کرد ، فکر خوبی است. اگر قادر به انتقال ظرف خود نیستید ، می توانید با استفاده از پشم گوسفند از گیاهان در برابر سرما محافظت کنید.

هنگام انتخاب ظرف خود ، فقط به فضا و تخیل محدود می شوید. بسیاری از ظروف باغ های مناسب سبزیجات را ایجاد می کنند. گلدان های باغبانی و گلدان ها یا حتی کیف های باغی همگی قابل استفاده هستند. گلدان های چوبی باغ و جعبه های باغ بسیار محبوب هستند و لوازم تزئینی زیادی به پاسیوی باغ اضافه می کنند. سینک ظرفشویی و دیواره باغچه ظروف غیر معمول سبزیجات درست می کند.

هر ظرفی را که تصمیم بگیرید از آن انتخاب کنید ، در نظر گرفتن زهکشی مهم است. گلدان یا ظرف شما باید آب اضافی را از کف خارج کند ، بنابراین گیاهان در آب نمی مانند. اطمینان حاصل کنید که ظرف شما حداقل یک سوراخ بزرگ در پایین و چند سوراخ کوچکتر برای تخلیه دارد.

ظروف خود آبیاری می توانند هنگام پرورش سبزیجات بسیار مفید باشند ، مخصوصاً اگر از خانه دور باشید. با این حال ، اگر باران شدید می بارد باید اطمینان حاصل کنید که آب اضافی به راحتی می تواند ریخته شود یا سوراخ بیش از حد جریان دارد. گلدان های پلاستیکی باغی و گلدان های سرامیکی و گلدان های سفالی خوب هستند. گلدان های سفالی سخت تر نگهداری می شوند زیرا خاک رس خیلی زود خشک می شود. بنابراین اگر در منطقه ای بسیار گرم زندگی می کنید بهترین گزینه ممکن است نباشد. گلدان های بزرگ باغی به معنای فضای بیشتری برای پرورش است ، حتی سطل ها نیز ظروف سبزیجات خوبی درست می کنند.